Народна вища школа (НВШ) — це тип шкіл, який в першу чергу призначений для дорослішання людини, підвищення її рівня свідомості і самосвідомості, і менше націлений на передачу знань, хоча й включає це. Таким чином, НВШ допомагають своїм учням здійснювати свій Більдунг (всебічний розвиток) і налаштовують на розвиток протягом всього життя.

Народні вищі школи привчають розвивати себе протягом всього життя. В будь-якому віці людина може зацікавитись новою для себе галуззю знань і вмінь — і саме в НВШ може їх набути.

8 травня 2021 року ми провели онлайн-форум присвячений Більдунгу і Народним вищим школам – подивіться відео і презентації. Зокрема, у наступному відео Роман Ліщинський завзято розповів про ту трансформацію, до якої його спричинив 9-місячний курс у данській НВШ “Silkeborg”:

Дивіться відео виступу Сергія Чумаченка про Народні вищі школи:

Ми зібрали багато інформації про те, чим є Народні вищі школи, і як вони допомагають скандинавам жити на високому рівні і постійно розвиватись. Поки що ці матеріали зібрані у гугл-документі.

Можете також подивитись відео про Народні вищі школи Данії. Але майте на увазі, що вони відрізняються від НВШ Швеції, Норвегії і Фінляндії:

Silkeborg Højskole

(Відео зі сторінки Sommerkurser 2021)

Rødding Højskole

Højskolen på Kalø

Vraa Hojskole

Сайти деяких Народних вищих шкіл

Данія

Норвегія

Фінляндія

Школи для глухих: