У 2022 році ми склали Дорожню карту до 2030 року і розписали наявні задачі за напрямками і проєктами – див. відео. Найбільше потребуємо людей, які готові допомагати нам розгортати діяльність відповідно до Дорожньої карти – в тому числі і допомагати з фінансуванням проєктів.

Українська бібліотека Більдунгу

Сергій Чумаченко та Юрій Пивоваренко координують переклади українською мовою книг і статей про більдунґ та народні вищі школи (НВШ). Поступово публікуємо деякі переклади статей у наших Facebook- і Telegram-групах. Частина перекладів буде доступна лише тим, хто вкладається у розвиток нашої організації – членам ГО і волонтерам. Хочемо з часом почати видавати переклади книг.

Запустити Вовчківську народну школу

Сергій Чумаченко з командою створив ГО “Народна вища школа Вовчок” і вже проводить навчання у частині приміщень цієї школи. Надалі необхідно завершити капітальний ремонт найбільшого приміщення школи, сформувати її курікулум, знайти вчителів з потрібними якостями, оголосити набір на навчальні курси, набрати студентів і повноцінно запусти навчання. Найбільша потреба зараз – фінансування завершення капітального ремонту.

Крім того, НВШ Вовчок слугуватиме хабом для активної діяльності і спілкування місцевої громади.

Дивіться також відео про навчання у данській народній вищій школі.

Дослідження більдунґу для України

Сергій Чумаченко знаходить нову інформацію та дані про більдунґ, які допомагають впроваджувати його в Україні.

Михайло Крікунов пише програму досліджень. Це йде не так швидко, як хочеться через перебої з електропостачанням. Щойно ця програма буде готова, Михайло планує зібрати групу волонтерів для розподілу частин дослідницької роботи за програмою.

Дивіться відео виступу Сергія Чумаченка про Більдунг і Народні вищі школи:

Дивіться відео інтерв’ю Михайла Крікунова про Більдунг і Народні вищі школи:

Коло Знань про Більдунґ

Юрій Пивоваренко та Ірина Шарпило координували перше Коло Знань (навчальний гурток), яке мало на меті краще зрозуміти, що таке більдунґ під час обговорення книги Більдунґ. Нордичний секрет краси і свободи. Зустрічі цього кола знань (на цю тему) завершились у 2022 році. Породовжкємо контактувати у Телеграм-групі.