“Розвиваймось впродовж всього життя!”

Відчутних зімн в Україні можна досягти лише тоді, коли більшість її жителів будуть мислити критично, житимуть самозарадно і постійно розвиватимуться.

Більдунґ – це філософія всебічного гармонійного розвитку людини і суспільства. Він – про процес індивідуального дорослішання та прийняття на себе все більшої особистої відповідальності перед сім’єю, друзями, співгромадянами, суспільством, людством, нашою земною кулею та глобальною спадщиною нашого виду, користуючись при цьому все більшими особистими, моральними та екзистенційним свободами.

Запрошуємо прочитати і підписати Маніфест більдунґу!

Фолькбільдунґ – це система, яка дозволяє втілювати і поширювати філософію більдунґу у країні. Фолькбільдунґ різних нордичних країн – їх системи здійснення більдунґу – відрізняються. Проте головним елементом для всіх нордичних країн є Народна вища школа (див. нашу Базу знань про НВШ). Іншою поширеною практикою є Навчальні кола.

Детальніше див. про всю галузь неформальної освіти Швеції у 5 статтях.

Дивіться відео виступу Сергія Чумаченка про більдунґ і Народні вищі школи:

Більдунґ — це окультурення та навчання протягом усього життя, що дозволяють нам рости та змінюватися, це екзистенційна та емоційна глибина, це довічна взаємодія та боротьба нових знання, культури, мистецтва, науки, моралі, етики, духовності, релігії, естетики, перспективи, людяності та істини, і це означає бути активним громадянином у дорослому віці. (Більш детальне і точне визначення більдунґу дивіться в нашій Базі знань.)

Головне про більдунґ і НВШ

Більдунґ (всебічний розвиток) практикується у Народних вищих школах (НВШ) і має поступово увійти у загальну суспільну практику. Дізнайтесь більше про все, що пов’язане із розвитком впродовж всього життя нашій Базі знань про Народні вищі школи.

Коротка презентація

Про роль Народних вищих шкіл для скандинавських країн і для України

Театр для просвіти

Театр дозволяє здійснювати формування (більдунґ) людини.

Що впливає на рівень життя?

Рівенть просвіти. Скандинавські країни це підтверджують.

Велика презентація

Дізнайтесь про більдунґ і Народні вищі школи скандинавських країн з презентації та відео (наших і не наших):

“Розвиваймось протягом всього життя!”

Відчутних зімн в Україні можна досягти лише тоді, коли більшість її жителів будуть мислити критично, житимуть самозарадно і постійно розвиватимуться.

Без постійного розвитку, люди просто відставатимуть від вже швидких постійних змін у світі.

Станьте членом нашої Фейсбук-групи!

Учасники отримують доступ до статей про просвіту дорослих в Україні та в скандинавських країнах.

Живіть на повну!