“Розвиваймось впродовж всього життя!”

Відчутних зімн в Україні можна досягти лише тоді, коли більшість її жителів будуть мислити критично, житимуть самозарадно і постійно розвиватимуться.

Більдунг – це всебічний гармонійний розвиток людини і суспільства, це процес індивідуального дорослішання та прийняття на себе все більшої особистої відповідальності перед сім’єю, друзями, співгромадянами, суспільством, людством, нашою земною кулею та глобальною спадщиною нашого виду, користуючись при цьому все більшими особистими, моральними та екзистенційним свободами.

Запрошуємо прочитати і підписати Маніфест Більдунгу!

Дивіться відео виступу Сергія Чумаченка про Більдунг і Народні вищі школи:

8 травня 2021 року ми провели онлайн-форум присвячений Більдунгу і Народним вищим школам – подивіться відео і презентації.

Більдунг — це окультурення та навчання протягом усього життя, що дозволяють нам рости та змінюватися, це екзистенційна та емоційна глибина, це довічна взаємодія та боротьба нових знання, культури, мистецтва, науки, моралі, етики, духовності, релігії, естетики, перспективи, людяності та істини, і це означає бути активним громадянином у дорослому віці. (Більш детальне і точне визначення Більдунгу дивіться в нашій Базі знань.)

Ми оголосили 2020 рік — роком Більдунгу в Україні, щоб якомога ширшій аудиторії розповісти про те, наскільки суспільно, економічно і політично цінним є розвиток протягом всього життя.

Результати 2020-го року

Наша ініціативна група провела декілька особистих і онлайн-зустрічей для того, щоб скоординувати свої дії і скласти Комунікаційну стратегію.

Сергій Чумаченко склав першу версію Концепції Української народної вищої школи (УНВШ).

Студенти Інституту філології КНУ ім. Тараса Шевченка переклали для нас зі шведської більше 110 сторінок книги Клари Нанклер “Народна просвіта і солідарність”. І тепер ми працюємо над тим, щоб завершити переклад цієї книги і видати його. Це дозволить якомога більшій кількості українців дізнатись про приклади міжнародної діяльності, яку здійснюють народні вищі школи (НВШ) Швеції, і відчути потужність, яку дає просвіта у таких вищих школах.

У Facebook-групі були поширені більше 40 матеріалів про народні вищі школи, про Більдунг і скандинавські країни.

Кількість учасників цієї Facebook-групи досягла 480 чоловік.

Був створений цей сайт, і наповнений першими публікаціями в Блозі і статтями Бази Знань.

Ми створили сторінку про Більдунг у Вікіпедії.

Головне про Більдунг і НВШ

Більдунг (всебічний розвиток) практикується у Народних вищих школах (НВШ) і має поступово увійти у загальну суспільну практику. Дізнайтесь більше про все, що пов’язане із розвитком впродовж всього життя нашій Базі знань про Народні вищі школи.

Коротка презентація

Про роль Народних вищих шкіл для скандинавських країн і для України

Театр для просвіти

Завжди

Що впливає на рівень життя?

Рівенть просвіти. Скандинавські країни це підтверджують.

Велика презентація

Дізнайтесь про Більдунг і Народні вищі школи скандинавських країн з відео-запису і відповідної презентації:

“Розвиваймось протягом всього життя!”

Відчутних зімн в Україні можна досягти лише тоді, коли більшість її жителів будуть мислити критично, житимуть самозарадно і постійно розвиватимуться.

Без постійного розвитку, люди просто відставатимуть від вже швидких постійних змін у світі.

Станьте членом нашої Фейсбук-групи!

Учасники отримують доступ до статей про просвіту дорослих в Україні та в скандинавських країнах.

Живіть на повну!