
28 квітня 2025 року у шведському місті Гетеборг відбудеться конференція “Focal Point Ukraine — Демократія, громадянське суспільство та фолькбільдунґ у часи кризи”.
Організатори заходу — Karibu Världen, шведська Mångkulturella folkhögskolan, FSO [Folkhögskolornas Serviceorganisation], Народна вища школа «Вовчок», Sveriges Lärare [шведська профспілка вчителів, консультантів з навчання та кар’єри] та Nordic Folk High School Council.
Головна мета конференції — дослідити можливості створення в Україні системи народних вищих шкіл, які відіграють важливу роль у розвитку демократичних цінностей та активної громадянської позиції. Окрему увагу учасники зосередять на тому, як шведські й скандинавські народні вищі школи можуть підтримати цей процес.
Програма конференції
Після вітального слова Ірини Майстер [Mångkulturella folkhögskolan] та Mats Ehn [Karibu] заплановані такі виступи:
- Стан демократії в сучасному світі та потреба у фолькбільдунґу [Йохан Льовґрен, University of South Eastern Norway];
- Фолькбільдунґ в українському контексті — теорія і практика [Сергій Чумаченко, Народна вища школа Вовчок];
- Роль фолькбільдунґу в часи кризи — досвід України та висновки для скандинавських країн [MSB та Анастасія Некрасова, Українська мережа більдунґу].
Також запланована панельна дискусія «Який вигляд може мати інституціоналізована система народних вищих шкіл? Активне громадянство. Українська перспектива». Своїми поглядами й досвідом поділяться представники північних країн та Танзанії. Модеруватимуть дискусію Бентон Вольгерс [Sveriges lärare] та Mats Ehn [Karibu Världen].
Передбачена дискусія й про майбутнє народної вищої школи в Україні та Танзанії, яка відбудеться у двох окремих групах.
Також під час конференції відбудуться воркшопи, зокрема за участю українських представників:
- Що потрібно зробити для створення сталої системи народних вищих шкіл в Україні? [Сергій Чумаченко, Народна вища школа «Вовчок»];
- Чому ми можемо навчитися на прикладі успіху Танзанії? [Maggid Mjengwa з Karibu Tanzania Organisation];
- Стала та рівноправна співпраця між народними вищими школами Північних країн та України — різний досвід народних вищих шкіл [Ліна Ремнерт (FSO)];
- Від розуміння до дії: скандинавські демократичні традиції та безпечні простори як рушій змін для молодих українців [Оксана Никитюк (українська громадська активістка) та Lisbeth Trinskjær (Президент Nordic Folk High School Council].
Ми будемо уважно стежити за новинами та поділимось з вами інформацією про конференцію!
Більше подробиць ви можете знайти в програмі конференції на сайті Färnebo folkhögskola.
Фото з офіційного сайту Färnebo folkhögskola.
Читайте також:
- Сторінка Народної вищої школи «Вовчок» у Facebook.
- Як Швеція за допомогою НВШ може зміцнити свою цивільну оборону.
- Відеозапис воркшопу “Навчання у народній вищій школі”.