Друзі, чи ви знали, що Всеукраїнський День відповідальності людини відзначається щорічно 19 жовтня? І що немає інших країн, які б на офіційному рівні закріпили певну дату для нагадування своєму суспільству про важливу роль внутрішньої відповідальності. Також в Україні є Декларація Відповідальності Людини і вже декілька разів відбулось нагородження премією Responsibility Award (2021 і 2022 року).

На нашу думку, внутрішня відповідальність є однією з ключових якостей гідної свідомої людини. Розвиваючись впродовж життя, кожен може поступово розширювати відповідальність, яку бере на себе – завдяки розвиткові мудрості, навичок, знань, стосунків і мережі знайомств. Це – про ту відповідальність, яку людина сама бере на себе – на відміну від зовнішньо нав’язаної відповідальності (яку не завжди людина готова брати на себе)…

Важливо й те, що відповідальність напряму пов’язана зі свободою. У нордичних суспільствах ці два поняття взагалі нерозривні: свобода-відповідальність сприймаються як єдине поняття.

25 жовтня 2023 року ми плануємо провести вебінар з обговорення статті “Беріть відповідальність” данського автора Бйорна Хансена (Bjørn Hansen), яка розповідає про те, яким чином молодих людей долучати до вирішення суспільних проблем, зокрема і завдяки навчанню у народних вищих школах (НВШ).

Ми вітаємо всі ініціативи, які розкривають значення відповідальності для суспільства і сприяють розвиткові відповідальності.

Пропонуємо вашій увазі відео про відповідальність:

Фрагменти відео про відповідальність

Фрагменти і відео про свободу

Для довідки

Декларація відповідальності людини опублікована 15 жовтня 2014 року на сайті Міжнародної академії мистецтва та науки і вміщує 15 пунктів, які пропонують поглянути на відповідальність як комплексну цінність, що впливає і на персональне, і на професійне життя людини, а також на її взаємини зі своєю спільнотою та її дії щодо своєї країни, світу. Це дороговкази до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства з погляду гуманістичних цінностей.

День відповідальності також проводить Копенгагенська бізнес-школа – зазвичай такі заходи здійснюють на початку вересня – зазвичай першого числа. Основний фокус заходу – презентація кейс-компанії та дилеми, яку студенти мають вирішити впродовж тижня.

Було б добре, щоб і українські бізнес-школи запровадили в себе аналогічну традицію.