В нас вже є багато розписаних цікавих задач у наступних напрямках роботи:

Хочете допомогти нам розвиватись і досягти мети? – Розкажіть нам про це за допомогою цієї форми:



Важливо у формі натиснути кнопку “Надіслати” (Submit)!

1 жовтня ми розповіли про нашу стратегію розвитку і конкретні задачі, виконання яких – в тому числі і волонтерами – дозволить нам впевнено досягти поставленої мети:

Ось презентація найважливіших на сьогодні напрямків і задач:



Наших сил і часу зараз вистачає далеко не на все, що необхідно зробити. – Тож долучайтесь до нашої Facebook-групи і пишіть там, або пишіть нам на емейл, вказаний в розділі Контакти.

Для самого волонтера чи волонтерки – це цілий ряд можливостей:

  • вклад у розвиток себе, свого досвіду і соціального капіталу
  • вклад у розвиток чогось більшого, ніж можна зробити самостійно
  • знайомства з цікавими активними людьми
  • вклад у пришвидшення відбудови України після війни і її подальший розвиток

Як ми віддячуємо волонтерам?

Якщо разовий внесок фундатора чи волонтера або наша оцінка його еквіваленту досягає 150 грн, тоді, за бажання фундатора, на сайті публікуємо ім’я і подяку за внесок (справою та/чи грошима).

Якщо разовий внесок або наша оцінка його еквіваленту досягає 75 грн, то ми надаємо разову знижу на книгу – 25 грн.

Якщо разовий внесок або наша оцінка його еквіваленту досягає 50 грн, то ми надаємо разову знижу на платний захід- 15 грн.

За бажання фундатора на сайті публікуємо ім’я і подяку за внески (справою та/чи грошима).

Якщо регулярний внесок справою/послугою оцінюється нами еквівалентним 100 грн./місяць і більше, то ми надаємо:

  • Знижки на книги (до 30 грн.)
  • Знижки на платні навчальні заходи (залежно від їх регулярності).

Якщо регулярний внесок справою/послугою оцінюється нами еквівалентним 50 грн./місяць і більше, то ми надаємо:

  • Невеликі знижки на книги (до 15 грн.)
  • Невеликі знижки на платні заходи (залежно від їх регулярності).

1 жовтня ми розповіли про нашу стратегію розвитку і конкретні задачі, виконання яких – в тому числі і волонтерами – дозволить нам впевнено досягти поставленої мети:

Ми вітаємо разове волонтерство – виконання якоїсь разової задачі, – та ми особливо раді, коли людина хоче допомагати нам на постійній основі – це дозволяє розраховувати на неї при плануванні подальших дій організації, і сприяє розбудові та розвиткові ГО “Українська мережа більдунґу”. Ми прагнемо стати потужною солідною організацією, яка робить значний вклад у розвиток українського суспільства і його добробуту.

Ціла низка науковців з Скандинавських країн, Франції, США, Канади пов‘язують сучасні успіхи в розбудові суспільств та моделі держави загального добробуту в Північних країнах саме з укоріненням філософії більдунґу в національні культури, та сприяння діяльності галузі неформальної освіти.

Більдунґ – філософія, в основі якої лежить ідея вільного розвитку людини впродовж життя, спрямованого на формування власного розуміння свого майбутнього, та активної відповідальної позиції людини щодо власного майбутнього та майбутнього суспільства.

Ідея більдунґу народилась в Німеччині та розвивалась в працях Ґьотте, Шилера, Вільгельма фон Гумбольта, інш. У ХІХ сторіччі, ідея більдунґу стала частиною національних культур Німеччини, Данії, Норвегії, Швеції, Фінляндії, Нідерландів та інституціонально була реалізована в розгалуженій мережі незалежних від державної формальної системи освіти (неформальних) інститутів, таких як «Народні університети», «Народні вищі школи» (НВШ), «дослідницькі та просвітницькі гуртки». В більшості країн ця система неформальної освіти отримала потужну підтримку суспільства через перерозподіл податків за умови невтручання держави в її діяльність.

Середовище Народної вищої школи (НВШ) працює на підвищення рівня відповідальності, усвідомленості, соціальної активності та залученості. Тут відбувається усвідомлення власної відповідальності за своє життя та створюється внутрішній імпульс до дії, що органічно переходить у власне дію, та, в тому числі, дозволяє залучати інших людей у цей процес спільної організованої діяльності на спільне благо.

Таким чином, ми забезпечимо відвідувачів Народних вищих шкіл всіма інструментами, які потрібні дорослій людині, щоб створити щасливе життя та добробут для себе, і щоб далі, разом з однодумцями, вже створювати громадські проекти та досягати змін в українському суспільстві.

Дивіться відео виступу Сергія Чумаченка про більдунґ і Народні вищі школи:

Багато цінних думок про розвиток більдунґу в Україні висловили відомі спікери у панельній дискусії:

Дуже дякуємо нашим волонтерам за переклад і вичитку великих за об’ємом статей про більдунґ зі збірника Popular Education, Power and Democracy:

  • Галина Ярмоленко
  • Ірина Шарпило
  • Дар’я Ємець
  • Ірина Гузій
  • Микита Жук
  • Анна Рогальська
  • Вікторія Савостьянова

Volunteering tabs