Це переклад українською маніфесту опублікованого англійською мовою. Пропонуємо вам прочитати його і підписати.
Кращий більдунґ – краще майбутнє
Маніфест більдунґу для глобального Відродження 2.0
9 травня 2021 року
Нам потрібен кращий більдунґ для кращого майбутнього
– заради прийдешніх поколінь і заради нас самих!
Цим маніфестом ми, підписанти, пропонуємо загально-суспільне бачення більдунґу. Цей маніфест є зверненням до людей по всьому світу, до урядовців та інших лідерів, проголошуючи, що наше колективне майбутнє пов’язане із майбутнім більдунґу.
Людство опинилось на перехресті, на якому зміни клімату, руйнівні технології, глобалізація, майнова нерівність, масова міграція, вимирання видів і ще багато інших небезпечних складних проблем кидають виклик сучасному устрою суспільства, а відтак – соціальному спокою та миру по всьому світу. Раптове розповсюдження коронавірусу є екзистенційним сигналом для пробудження людства: Ми не можемо і далі нищити структури та обставини сьогодення без тривожних наслідків. На кону наше майбутнє.
Ми потребуємо креативних зусиль не лише для того, щоб прокласти шлях до миру, але й для того, аби збудувати широку дорогу у напрямку кращого майбутнього для всіх людей та життя на планеті. Ми хочемо, щоб шлях, який обираємо, зберігав і продовжував розвивати демократію та права людей. Ми хочемо, щоб шлях, який обираємо, просував науку, яка дозволяє нам захищати всіх. І ми хочемо просувати культуру, яка дозволяє кожному бути вільним і мати доступ до більдунґу.
Більдунґу без кордонів.
Чому більдунґ?
Більдунґ – це поєднання освіти та знань, необхідних для процвітання у своєму суспільстві, та морально-емоційної зрілості, необхідної щоб бути одночасно самостійною особистістю та командним гравцем.
Більдунґ – це також «освіта», через яку досягаються вищезазначені цілі; Більдунґ – це одночасно процес і результат.
Більдунґ – це динамічна концепція, яка може еволюціонувати.
Більдунґ означає знати своє коріння та вміти уявляти і співтворити майбутнє.
Більдунґ пропонує цілісність. Він є засобом сам по собі; але він не є інструментальним. Він дозволяє нам бути повністю гуманними і поводитися з планетою та іншими видами з властивою їм гідністю – тим самим дозволяючи нам всім жити в межах планети.
Більдунґ – це обіцянка досяжної утопії, свій внесок до якої може зробити кожен.
Більдунґ – це сила мирного суспільного перетворення.
Чому зараз?
Якщо з пандемії коронавірусу виходить щось позитивне – то це раптовий зв’язок між людьми по всьому світу. Коли національні кордони закриваються, людський дух сполучається; коли ринки руйнуються, культура поширюється; коли людей замикають у їх будинках, вони починають співати на своїх балконах. Крах індустріального суспільства відкриває вікно для того, що робить нас людьми, і що може стати ядром цивілізації в майбутньому. Так само, як чума 1348 року проклала шлях до Відродження в Європі, нинішня пандемія може, якщо ми так вирішимо, стати дверима до Ренесансу 2.0 по всьому світу. У нас є можливість, яку жодне покоління не матиме більше ніколи.
Майбутнє відкрите, і ми – покоління, якому потрібно визначити його на абсолютно нових умовах. У нас є наука, знання, технології та можливості, яких не було в жодного попереднього покоління.
Надто довго освіта фокусувалась майже виключно на навичках для ринку праці та вкладі кожної людини у економічне зростання. Люди були зведені до споживачів та шестерней у комерційній махіні.
Ми допустили помилку, надавши ринкам занадто багато влади.
Ми позбавили себе освіти та більдунґ у, які могли б привести нас до процвітання та захистили б планету.
Час змінюватися.
Який саме більдунґ?
Більдунґ існує для життя, осмисленого життя на всіх його етапах. Від дитинства, крізь юність та зрілі роки до старості.
Більдунґ – це завжди більдунґ у контексті, і складність завдань, із якими ми стикаємось тепер, є вищою, ніж будь-коли раніше. більдунґ, який нам потрібно розвинути, має відповідати викликам і складності тих обставин, з якими ми стикаємось.
Більдунґ – це вдосконалення того, що є унікальним у кожному з нас, і він включає терпимість до інших, які мають таке саме право на свою унікальність.
Більдунґ – це основа свідомого громадянства, розширення можливостей та емансипації; це передумова політичної свободи та демократії.
Більдунґ постає із протистояння з тим, що кидає виклик існуючим світоглядам. Каталізаторами можуть бути нові ідеї, навички, мистецтво, література та глибокі розмови із людьми інакших поглядів.
Більдунґ відкритий до можливостей, допитливий і любить сюрпризи. Більдунґ означає переживання протидій і здійснення помилок. Більдунґ – це веселощі і гра. Це вченість і культурна глибина. Це вибудовування власної думки та вміння приймати рішення у своєму житті.
Яким чином?
Для цього нам потрібна обізнаність про більдунґ і його визначальність. Ми маємо розробити нові програми в рамках вже існуючих інституцій і абсолютно нові платформи більдунґу. Ми маємо оживити численні наявні методи навчання на додачу до розробки нових.
Це мають бути спільні зусилля, спрямовані на розширення можливостей громадян, які здатні взяти особисту відповідальність за покращення суспільства. Більдунґ має стати явним порядком денним на всій земній кулі, підтриманим мережею суб’єктів усіх рівнів, починаючи від окремих людей, громад, міст, регіонів та країн – до цілих континентів.
Інвестування у більдунґ, в осмислення та розвиток людини, має бути нашим найвищим пріоритетом.
В той час, як фінансування має йти згори вниз, метою є посилення спроможності громадян до самоорганізації знизу вгору – навколо того, що робить життя багатшим та осмисленішим як на індивідуальному, так і на соціальному рівні.
Хто це робитиме?
Більдунґ є універсальним, і стосується всіх людей і всіх суспільств.
Громадяни, уряди, дослідники, місцеві громади, бізнеси, неурядові організації, навчальні заклади та вчителі мають об’єднатися навколо цих зусиль.
Людям потрібно вимагати цього, виявляти ініціативу та самоорганізовуватись навколо цього.
Уряди, підприємства та НУО залежать від цього, і не повинні просто заохочувати; вони мають розглядати це як найкращу інвестицію у процвітаюче та мирне майбутнє.
Де б не відбувся більдунґ, викладачі повинні мати можливість робити те, що їм вдається найкраще. Їх слід забезпечити відкритим простором можливостей більдунґу для їх роботи, та для їх учнів і студентів.
Кожен може навчатися, і кожен має чому навчити.
Ми всі маємо обов’язок розширяти наше розуміння.
Давайте закарбуємо більдунґ у нашій сутності, сміливо відкривши й увійшовши у двері назустріч глобальному Відродженню 2.0.
Для того, щоб підписати Глобальний маніфест більдунґу, будь ласка, клікніть на кнопку “Підписати цей маніфест” нижче, прокрутіть англомовну сторінку вниз, заповніть поля “Title” (звернення, не обов’язкове), “Full Name”, “Country” та “Email” англійською мовою і натисніть там кнопку “Submit” – ось як буде виглядати та форма: