Найпростіше, що може нам допомогти – це лайк нашої Facebook-сторінки Більдунг в Україні, коментування і репости наших публікацій.

В нас багато цікавих задач, але наших сил і часу вистачає далеко не на все, що необхідно зробити для досягнення нашої мети.

Зокрема, ми вже знайшли цілий ряд англомовних публікацій про Більдунг і скандинавські народні вищі школи. Багато з них ми вже переклали українською і російською, й опублікували в Блозі. Але значно більше матеріалів чекають на переклад. Нам справді необхідна допомога у перекладі з англійської на українську.

Перекладаючи статті, ми зрозуміли, що це – один з найкращих способів зануритись у тему Більдунгу і краще зрозуміти її. Наприклад, Юрій так про це каже:

Привіт! Вдень я програміст, а ввечері — перекладач статей про Більдунг і НВШ. Дуже цікаво більше дізнаватись, що саме допомогло Данії, Швеції та іншим скандинавським країнам із бідних стати багатими!

Для роботи над перекладами, ми створили Facebook-групу Перекладачі літератури з теми народної освіти. Долучайтесь до неї! І одразу напишіть її координатору, Юрію, про те, що хочете допомогти перекладати.

Дуже дякуємо нашим добровольцям за переклад і вичитку великих за об’ємом статей про Більдунг зі збірника Popular Education, Power and Democracy:

 • Микита Жук
 • Анна Рогальська
 • Галина Ярмоленко
 • Дар’я Ємець
 • Ірина Гузій
 • Ірина Шарпило

Якщо у вас є інші ідеї про те, як допомогти нам досягти мети, будь ласка, розкажіть нам про це за допомогою цієї форми:

Важливо у формі натиснути кнопку “Надіслати” (Submit)!

Також, долучайтесь до нашої Facebook-групи і пишіть там, або пишіть нам на емейл, вказаний в розділі Контакти.

Хто вже підтримує нас

Нас вже підтримали фінансово:

 • Ольга Бершадська
 • Марина Вострова

Переклади англомовних матеріалів для нас здійснили:

 • Микита Жук
 • Анна Рогальська
 • Галина Ярмоленко
 • Дар’я Ємець

Вичитки перекладів англомовних матеріалів для нас робила

 • Ірина Гузій

Чому варто підтримувати Більдунг і НВШ

Більдунг – філософія, в основі якої лежить ідея вільного розвитку людини впродовж життя, спрямованого на формування власного розуміння свого майбутнього, та активної відповідальної позиції людини щодо власного майбутнього та майбутнього суспільства.

Ідея Більдунгу народилась в Німеччині та розвивалась в працях Ґьотте, Шилера, Вільгельма фон Гумбольта, інш. У ХІХ сторіччі, ідея Більдунгу стала частиною національних культур Німеччини, Данії, Норвегії, Швеції, Фінляндії, Нідерландів та інституціонально була реалізована в розгалуженій мережі незалежних від державної формальної системи освіти (неформальних) інститутів, таких як «Народні університети», «Народні вищі школи» (НВШ), «дослідницькі та просвітницькі гуртки». В більшості країн ця система неформальної освіти отримала потужну підтримку суспільства через перерозподіл податків за умови невтручання держави в її діяльність.

Ціла низка науковців з Скандинавських країн, Франції, США, Канади пов‘язують сучасні успіхи в розбудові суспільств та моделі держави загального добробуту в Північних країнах саме з укоріненням філософії Більдунгу в національні культури, та сприяння діяльності галузі неформальної освіти.

Середовище Народної вищої школи (НВШ) працює на підвищення рівня відповідальності, усвідомленості, соціальної активності та залученості. Тут відбувається усвідомлення власної відповідальності за своє життя та створюється внутрішній імпульс до дії, що органічно переходить у власне дію, та, в тому числі, дозволяє залучати інших людей у цей процес спільної організованої діяльності на спільне благо.

Таким чином, ми забезпечимо відвідувачів Народних вищих шкіл всіма інструментами, які потрібні дорослій людині, щоб створити щасливе життя та добробут для себе, і щоб далі, разом з однодумцями, вже створювати громадські проекти та досягати змін в українському суспільстві.

Дивіться відео виступу Сергія Чумаченка про Більдунг і Народні вищі школи:

Багато цінних думок про розвиток Більдунгу в Україні висловили відомі спікери у панельній дискусії: